Žáci Trhový Štěpánov – Senohraby

Trhový Štěpánov – Senohraby  1 : 7 (1:5)

Poslední mistrovský zápas mladší žáci sehráli na hřišti v Trhovém Štěpánově. Opět jsme měli k dispozici téměř kompletní sestavu a proto jsme chtěli zakončit sezonu vítězstvím. Pro jistotu byla vyhlášena premie v podobě zmrzliny (v případě prohry měli trenérům platit kluci).
Chvíli trvalo, než se kluci srovnali s velikým hřištěm (hrálo se od vápen a na celou šířku hřiště) , ale pak se projevila větší fotbalová kvalita na naší straně, ktará byla vyjádřena vstřelenými brankami. Soupeř sice v prvním poločase hrozil rychlými protiútoky, z nichž jeden po našich chybách využil, ale postupem času jsme začali kontrolovat celou hru a dovedli zápas v poklidu k vítězství 7 : 1 (5:1). Zmrzka od Mártyho tak byla zasloužená.
Sestava: Kos – Križko, Plášil, Kopecký V., Pospíšil – Bílek, Štolba, Urbanec, Lukeš M. – Novák, Beneš J., Páleníček
Branky : vlastní, Bílek 3, Lukeš, Páleníček, Beneš

K sezoně jako celku je možno říci : Žáci Senohrab získali skvělé a zasloužené 2. místo v Okresní přeboru ml.žáků v konkurenci obcí s daleko větší základnou dětí. V celé sezoně jsme udrželi domácí neporazitelnost bez ztráty bodu, jako jediní jsme dokázali porazit a přehrát letošního vítěze Sedlec-Prčice, bohužel při absenci „ligistů“ fotbalová kvalita není taková, abychom odehráli tyto zápasy bez ztráty bodů a tím mohli pomýšlet na vítězství. Příjemným překvapením byly kvalitní výkony kluků z přípravky, kteří při absencích vypomáhali, velice kladně lze hodnotit některé druhé poločasy v zápasech, kdy se na začátku zápasu herně moc nedařilo, přístup několika hráčů k treninkům a zápasům – hned jsou vidět v průběhu celého roku pokroky. Pokud dokážeme zlepšit docházku na treninky – aby bylo možno něco občas nacvičit (v pěti lidech to moc nejde), zlepšíme i přístup v mistrovských zápasech (hrát 1 poločas nestačí) – pak budeme moci stejně úspěšně v příštím roce soupeřit s hráči v kategorii – starších žáků .

Tímto gratuluji klukům a Janě k 2. místu a děkuji rodičům za spolupráci.