Žáci Senohraby – Prčice

Senohraby – Prčice  4 : 1 (0:1)

V sobotu 2.5. 2015 sehráli žáci zápas jara – soupeř byl zatím neporažený a vedoucí tým soutěže Sedlec-Prčice, kterému jsme chtěli oplatit naši smolnou porážku z podzimu a ukázat, že boj o titul ještě nevzdáváme.
I když jsme mohli počítat s účastí „Benešovských ligistů“, nakonec se nás vinou omluvenek pro nemoc, jiných akcí a neomluvených absencí sešlo na srazu pouze 8 (i s Domčou, který nám už pravidelně chodí pomáhat z přípravky a úspěšně bojuje s kluky o 3 hlavy většími) a jako trenéři jsme tiše záviděli soupeři základnu cca 15 dětí, kteří k nám dnes přijeli. Na toto jsme museli nějak zareagovat – a probudili jsme z fotbalového spánku Filipa Bělku, který nám přišel pomoci do boje proti značné přesile.

První poločas měl soupeř mírnou územní převahu, byl důraznější v osobních soubojích, – zatápěl nám hlavně z pravé strany.. , vybojoval si několik rohových kopů, a po střele z dálky a nejistém zákroku Davida zaslouženě o 1 branku vedl – my jsme si větší šanci na vstřelení branky nevypracovali.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s trochu změněnou sestavou – Filip Bílek v útoku, Filip Bělka v obraně, Honza Pospíšil v záloze, .. – s odhodláním více běhat, více si přihrávat, vletět hned na soupeře a pokusit se zápas otočit.. A kluci začali plnit to, co jsme chtěli hrát, hned od první minuty – Fílip Bílek se dostal díky naší aktivní hře hned do dvou nájezdů sám na bránu – které zatím nedal…. Kluci s Janou ale dál makali, David v bráně zlikvidoval – někdy se štěstím a několika skvělými zákroky střely soupeře a odměnou za naši převahu byly postupně 3 branky Filipa Bílka v řadě a pojistka Ondry Urbance a zasloužené vítězství 4:1 ve velmi pěkném a bojovném zápase, kdy za druhý poločas si všichni zaslouží pochvalu za předvedenou bojovnost a fotbalovost proti hodně kvalitnímu soupeři. Bohužel musíme čekat na případnou ztrátu soupeře, abychom mohli pomýšlet na vítězství v celé soutěži….

Branky : Bílek 3, Urbanec

Sestava : Novák – Pospíšil, Plášil, Kumstová – Urbanec, Štolba, Bílek – Svoboda – Bělka