Všestary – Senohraby B

Všestary – Senohraby B  5 : 2  (2:1)

Neděle, 14.06.2015

Sestava: Franta Čermák – Martin Vaněk, Petr Švancar, Martin Bílek, Pepa Bulan – Jarda Sládek (C), Tomáš Moravec, Honza Moravec, Aleš Kadeřábek – Tomáš Tlamicha (46. Lukáš Kocourek), Kája Beran.

Až poslední soutěžní kolo muselo rozhodnout napínavý boj „o medaile,“ který se před časem rozhostil nejen v popředí, ale také i u dna tabulky. Shodou náhod se triu zástupců, kteří stále usilovali o to jedno postupové místo, postavily týmy z trojice aspirantů bojujících o fotbalovou prestiž.

Ještě před tím, než-li jsme v neděli rozehráli dvacátý duel sezony, dostalo se nám malého zadostiučinění za odkopanou sezonu. V sobotním zápase prohrála kamenická rezerva s celkem z Dobřejovic, čímž jsme získali jistotu, že ročník 2014/2015 nezakončíme na posledním, jedenáctém, místě tabulky. Vlastní zápas ve Všestarech jsme rozehráli pěkně zhurta, kdy už v první minutě proměnil TOMÁŠ MORAVEC svůj první dotyk s balonem ve vedoucí gól. 0:1. Úvodní „studená sprcha“ a zavánějící vyhlídky na další setrvání ve čtvrté třídě probudily domácí jedenáctku natolik, že i přes teplý, dusivý letní vzduch vnutila zápasu nebývale vysoké herní tempo. Avšak ani přes množství útoků, které se na naší bránu valily, se domácím stále nedařilo vyrovnat. Změna přišla až přibližně okolo třicáté minuty, kdy jsme si dokonale neohlídali hráče uvnitř velkého vápna. 1:1. Navzdory všestarské převaze jsme ani my nepřestali útočit a potenciálnímu protivníkovi senohrabského áčka jsme několikrát „zahráli pořádně na nervy“. Zejména na bratry Moravcovi a Tomáše Tlamichu pohlíželi brankář a obránci obzvlášť nevraživě. Byli jsme to ale bohužel my, kdo ještě před poločasovou pauzou stačil inkasovat. 2:1.

Zápas se definitivně začal lámat okolo 55. minuty, kdy jsme po střele z pokutového kopu opět vybírali balon ze sítě fotbalové branky. 3:1. Pokud by se stejně jako v NHL vyhlašovala první hvězda utkání, nepochybně by byla přiřčena TOMÁŠOVI MORAVCOVI, který přibližně deset minut před koncem utkání zaznamenal druhý senohrabský gól. Zmírnil tím však jen krutou prohru svého týmu. 5:2. Ve zbytku střetnutí hrozila obě mužstva sice ještě dalšími šancemi, z prostředka středového kruhu už ale ani jeden tým rozehrávat nemusel.

Přestože jsme se domů vraceli s utrženou prohrou, nekončil nedělní večer zase až tak úplně tragicky. V souběžně hraném utkání podlehly Lojovice Čestlicím a stejně jako my zakončily sezonu se ziskem 19 bodů. V náš prospěch však hrály lepší výsledky ze vzájemných zápasů, které nám pomohly k posunu v tabulce na úkor lojovického rivala. S právě skončeným ročníkem jsme se proto rozloučili devátým místem, které jsme si vydobyli pěti výhrami a čtyřmi remízami.

Na závěr bych chtěl poblahopřát Všestarům k postupu do třetí třídy. Poděkovat chci hráčům senohrabského A mužstva i pardálům ze staré gardy, kteří nám neváhali jít v těžkých dobách pomoci. Naše společné „děkuji“ zasíláme všem divákům, sponzorům i členům fotbalového výboru za projevovanou podporu. Za sebe pak děkuji všem spoluhráčům z béčka, za jednu z nejlepších sezon posledních let.