Turnaj přípravek Senohraby 2015

Za účasti desítky mužstev se v sobotu 20. června konal již 13. ročník fotbalového turnaje přípravek. Vedle domácího celku se v Senohrabech představili kluci (a také několik holek) mladších 12 let z Benešovska, okresu Praha-východ a Prahy. Právě dvojice pražských zástupců, SK Union Vršovice a HC Slavia Praha, postoupila až do finále, z kterého po vítězství 1:0 odcházeli radostněji hráči hokejové Slavie. Otázkou proto zůstává, zda-li by od teď mladí slávisté neměli fotbal i hokej kombinovat rovným dílem, aby v příštích letech napravili hubené sezony jejich současných dospělých vzorů.


Z pohledu fotbalového diváka se mimořádně krásným jevil zápas o třetí místo, který proti sobě postavil reprezentanty úvalského SK a FK Říčany. Protože ani po uplynutí hrací doby v délce 2×10 minut stále nebyl znám majitel bronzových medailí, na řadu přišla dlouhá a napínavá série pokutových kopů. Štěstí se nakonec usmálo na mladé sportovce z nedalekých Říčan, pro které se senohrabský turnaj stává studnicí fotbalových úspěchů.

Potěšitelným pro senohrabské fanoušky byl především pohled na fotbalový um domácích borců, kteří i s velmi mladým, ne-li vůbec nejmladším hráčským kolektivem celého klání, dokázali svádět rovnocenné partie i s o dva roky staršími soupeři. Proto se v příštím roce 2016 bude senohrabský výběr jistě řadit k favoritům tohoto turnaje.

Letošní los však přisoudil našemu teamu účast v silnější z obou rozdělených pětic, neboť z ní vzešli i oba pozdější finalisté (S-Vršovice 0:3, S-Slavia 1:2). Bohužel zápas s Pecerady, který byl soubojem o třetí místo v naší skupině, jsme trochu smolně prohráli 1:3 (i když nápor ve druhém poločase byl drtivý – soupeř se nedostal za půlku). Po vítězství nad Načeradcem 7:0 jsme obsadili ve skupině čtvrtou příčku a na duel o konečné sedmé místo v turnaji vyzvali soupeře z Louňovic. Tomu jsme nedali sebemenší šanci (4:0) a výborné výkony pak ještě potvrdili výhrou 3:0 v přátelském zápase proti Benešovu, který v celkovém pořadí soutěže skončil na pátém místě.

Radost působily i výsledky práce pořadatelů a všech těch, kteří se na přípravě i hladkém chodu akce podíleli. O tom, že se turnaj setkává s oblibou také u hostujících diváků, trenérů i hráčů utvrzovala slova chvály, která k nám doléhala ze zaslechnutých hovorů. Vedle možnosti nasadit dravý a šikovný domácí tým je to pro senohrabský fotbal jen další motivace, v tradici fotbalového turnaje přípravek nadále pokračovat.

Sestava: Švancar – Kopecký J., Kopecký Š, Hais, Špachta, Svoboda, Všetula, Peška, Hacmacová, Průša, Panták, Štolba, Vrba, Kohout

 

Výsledky turnaje na – http://fotbalsenohraby.eu/vysledky-2015/

Konečné pořadí turnaje
1. HC Slavia Praha

2. SK Union Vršovice

3. FK Říčany

4. SK Úvaly

5. SK Benešov

6. TJ Jawa Pecerady

7. TJ Sokol Senohraby

8. SK Slavia Louňovice

9. TJ Sokol Sedlec – Prčice

10. TJ Blaník Načeradec

 

-js a ps-

Both comments and pings are currently closed.

Komentovani zakazano