Turnaj přípravek Senohraby 2014

V sobotu 21.6. proběhl již 12. ročník fotbalového turnaje přípravek Senohraby 2014. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 týmů a o zahájení se  postaraly místní mažoretky. Turnaj byl určen pro hráče ročníku 2003 a mladší. Do turnaje jsme nasadili hned dva týmy, aby si kluci zahráli co nejvíce. Starší tým „Žlutý“ a mladší tým „Modrý“.  Zejména pro mladší tým to byla tvrdá zkušenost – velké hřiště a soupeři o dvě i tři hlavy větší. Kluci (i holky) se toho však nezalekli a odehráli velmi dobré zápasy i s pozdějšími finalisty turnaje. Tyto zkušenosti se jim jistě budou hodit příští sezonu v soutěži starších přípravek i na dalších turnajích. Zápasy se Strančicemi i s týmem Pyšel byly vyrovnané a ukázaly, že i přes věkový a výškový rozdíl se kluci dokážou prosadit.

Starší tým měl pouze Janu a po dvou hráčích ročníku 2003 (Kuba, Filip B.) a 2004 (Adam, Jirka), proto i za něj hráli mladší kluci 2005 (Jenda, Honza, Filip P., Dominik) a 2006 (Tomík).  Starší tým začal turnaj nešťastnou porážkou 0:1 se Světicemi, když soupeře druhý poločas  nepustil za půli, ale alespoň vyrovnávací gól se vsítit nepodařilo. V obou dalších zápasech se Spartou Kutná Hora a hokejisty Slavie jsme však zapnuli a i díky kousku štěstí jsme oba zápasy vyhráli. V posledním zápase s týmem Pyšel jsme potřebovali neprohrát, abychom se probojovali do boje o medaile, co jsme před turnajem ani nepředpokládali. Pyšelský tým jsme převálcovali 7:2 a postoupili do semifinále z prvního místa. V něm nás však čekal asi nejfotbalovější tým turnaje AFK Sadská. Přes obětavý a bojovný výkon jsme prohráli 1:2 a čekal nás zápas o bronzové medaile. V něm jsme se střetli opět s hokejovou Slavií. Slávisté celý turnaj prokazovali, že jim míč rozhodně nepřekáží a kondicí i silou všechny týmy převyšovali. Proto poslední utkání pro náš mladý tým byl velmi náročný. I přesto, že jsme prohrávali a štěstí jsme si zřejmě vybrali už dopoledne, se nám podařilo vyrovnat a tak musela rozhodnout penaltová loterie, která nám nevyšla. Čtvrté místo je sice nepopulární, ale my musíme být s tímto výsledkem spokojeni. Zejména ročník 2005 je velkým příslibem pro senohrabský fotbal.

Celkovým vítězem turnaje se stal tým AFK Sadská, který zvítězil v nervy drásajícím finálovém penaltovém rozstřelu 7:6 nad FK Říčany.

Celý turnaj skončil již tradičně  i velkým pořadatelským úspěchem, kdy byla všemi oceněna jak organizace i zajištění, a v neposlední řadě i bohaté ceny a občerstvení pro hráče. Velký dík tak patří všem, kteří se podíleli na přípravách a průběhu turnaje, sponzorům a příznivcům. Protože vyjmenovat všechny by se asi nepodařilo, proto alespoň dvě jména za všechny. Velký dík za starostlivé zdravotní zajištění MUDr. Kopecké a za jedenáctý odpískaný ročník Jaromíru Sovovi.

Po turnaji si kluci a holky mohli užít malé rozloučení se sezonou v klubovně, kde jim maminky připravily kromě hranolek i další spoustu dobrot.

Both comments and pings are currently closed.

Komentovani zakazano