Senohraby B – Všestary

Senohraby B  –  Všestary 1 : 6 (0:3)

Sobota, 01.11.2014

Sestava: Zbyněk Průša – Vojta Tomeš (45. Honza Šmolík), Martin Fuksa, Míla Svoboda, Mára Ždímal (C)– Jarda Sládek (70. Honza Kotěšovský), Kája Kučera, Michal Toula, Ondra Louda – Martin Bílek, Martin Urban.

Před posledním odehraným zápasem v roce 2014 jsem se nemohl ubránit malému srovnání. Zatímco na jaře jsme dokázali soupeře obrat o patnáct bodů a ve většině zápasů jsme se prezentovali obstojným výkonem, do posledního podzimního utkání jsme vstupovali s pouze třemi body na kontě a přibližně stejně mizernými příjmy za doposud utržené vstupné. Touhu vylepšit své postavení, a to za pomoci úspěchem povzbuzené sestavy z popovického duelu překazily kolidující termíny jiných sportovních zápasů. Museli jsme tím oželet přítomnost gardistů Rendy Bulana a Honzy Štolby, hokejisty Petra Švancara a fanouška pražské Sparty na výjezdu Lukáše Kocourka. Zápas s nachlazením ze hry rovněž vyřadil naše defenzivní eso Jardu Plášila. V této situaci by jistě nejeden trenér skládal hlavu do dlaní a žehral na nezasloužený osud, my jsme přikročili k efektivnějšímu řešení a do týmu donominovali Honzu Šmolíka, Honzu Kotěšovského, Vojtu Tomeše a tři borce ze senohrabského reprezentačního A mužstva. Jmenovitě Mílu Svobodu, Martina Fuksu a s poměry v B mužstvu už dobře obeznámeného Káju Kučeru. 

Zcela podle očekávání uvedená trojice áčkařů neustále prokazovala své herní kvality, kdy sama stačila vnutit zápasu nebývalé herní tempo a své spoluhráče přimět k neustálému vyhledávání možnosti kontaktu s balonem. Bohužel ani nové prvky vsazené do naší hry nedokázaly plně zakrýt „starou bolest,“  jako jsou špatné nahrávky nebo nedůsledné osobní bránění, které se podepsaly na poločasovém vedení soupeře 0:3. Do druhé části zápasu nově nastoupil Honza Šmolík, i od kterého jsme si pro jeho zkušenosti a vyznávaný útočný styl hry slibovali příspěvek k brankovému stíhání protivníka. Avšak po pravděpodobně mylném vyhodnocení situace rozhodčím to byl právě Honza, kdo projevil nejmenší zdrženlivost. Na slovní útok záložníka reagoval arbitr červenou kartou, která tak už po pěti minutách ukončila hráčovu působnost na fotbalovém trávníku. Ke sluchovým receptorům rozhodčího proniklo i následné Honzovo „počkej, budeš bit jako žito!,“ které hráčův návrat do příštího soutěžního zápasu patrně nikterak neurychlí. Smůla nás odmítala opustit. Sice už krátce poté zmařil Zbyněk  jeden ze soupeřových útoků, Všestarští tím ale dostali novou šanci navýšit své vedení z nařízeného pokutového kopu. Tehdy se Zbyněk ještě nevyznamenal a zbylo mu jen sledovat radost rivala z pátého gólu do naší sítě. Světlá chvilka našeho muže s rukavicemi přišla v přibližně 75. minutě, kdy přijal výzvu a tentokrát se on proměnil ve slavícího penaltového exekutora. Dal tím i výslednou podobu celému utkání 1:6.

Před závěrem připojuji i výsledek ze souběžného sobotního zápasu staré gardy, která porazila svého protivníka ze Struhařova v poměru 9:2. Své působení v sezoně 2014 (sezony staré gardy se hrají obráceným systémem jaro-podzim) uzavřel nejstarší kolektiv senohrabských fotbalistů třetím místem v soutěži Posázavské ligy. 

Za celý fotbalový podzim děkuji každému, kdo si dokázal najít čas a do dění některého ze zápasů zasáhl jako hráč, pomezní rozhodčí, divák, pomocník či jen jako příznivec senohrabského fotbalu právě čtoucí tyto řádky. Vám všem za celý tým přeji bohatého Ježíška a všechno nejlepší do nového roku.

-js-

Both comments and pings are currently closed.

Komentovani zakazano