Senohraby B – Škvorec B  2:0 (0:0)

Sobota, 03. 05. 2014

Sestava: Průša (Zbynďa) – Brož (Žorb), Švancar (Pinďous), Plášil (Bonbón), Ždímal (Ždíma) – Sládek (Sládis), Bílek (Márty), Štolba Petr (Krankl), Beran (Česan) – Louda (Kouda), Tlamicha (Vyhlídka)

Střídající: Urban (Urbi), Štolba Jan (Ufta), Kotěšovský (Kotě), Šelicha (Vilda)

Toho třetího květnového odpoledne byl na hřišti V Lipách k vidění dosud nejhezčí zápas senohrabského B mužstva, které z dosavadního průběhu fotbalového jara předvedlo. Opakující se přihrávky, mnohé centry, nasazení, šance, góly, vychytaná nula a snad i trochu štěstí vedly k další jarní výhře, a s ní i k rozšíření vítězné šňůry už na tři zápasy.

Vyrovnanou, zatím bezgólovou partii mohl v první větší příležitosti narušit Kouda, kterému se po chybě v soupeřově rozehrávce otevřel prostor před bránou hostujícího celku. K naší smůle ale i s dobře postaveným gólmanem. V 19. minutě se ocitl v šanci Krankl, který pálil jen do koruny lípy za soupeřovou brankou. Největší příležitost prvního poločasu měl ve 23. minutě Sládis, který táhlou střelou z ostrého úhlu trefil jen vzdálenější tyč brankové konstrukce. Zde, jménem celé redakce, odsuzuji tvrzení zlých jazyků, kteří zpochybnili hráčské umění zmíněného plejera a jeho pokus označili jen za špatně kopnutý centr s nečekaně zajímavým vyústěním.I soupeř měl své šance, které se ale pokaždé podařilo domácím zadním řadám úspěšně zlikvidovat. Do druhé půle jsme nastupovali za průběžného stavu 0:0, který nám nově pomáhal zvrátit Urbi za střídajícího Bonbóna. Po deseti minutách hry jsme střídali podruhé, kdy za odstupujícího Vyhlídku nastoupil na pozici pravého útočníka Ufta. Líbivému a živému fotbalu, který soupeř hned zkraje poločasu rozehrál, jsme se po krátkém herním výpadku přizpůsobili a začali dál zdvihat laťku úrovně hry, která dosahovala vysoce nadpralesních kvalit. Pohlednému představení scházel jen gól, kterého se domácí ale přeci jen dočkali. V 80. minutě nasměroval Márty střelu ze standartní situace k vzdálenější tyči škvorecké brány, kde čekal přítomnost v zápase aktivně hrajícího Česana. Po nedorozumění se svým brankářem si soupeřův obránce, ve snaze uklidit míč před dotírajícím Česanem, vstřelil vlastní gól. 1:0. Ve zbytku utkání se prokazovaly zkušenosti Ufty, Krankla, Pinďouse, Mártyho a Zbyňka, kteří své mladší spoluhráče vedli ke klidu a pomáhali tak lépe překonat ošidných více jak deset minut, které do konce zápasu zbývaly. Definitivní pojistku přesto přidal jeden z týmových benjamínků. V první minutě nastavení, po druhém fatálním nedorozumění mezi soupeřovým brankářem a obráncem, doklepl agilní ČESAN balon do sítě škvorecké branky. 2:0. Bezprostředně po gólu se čerstvý střelec běžel podělit o svou radost s jásajícími diváky, kteří ho až následkem několika prosebných výzev hráčů opět pustili na hřiště. Ani během krátké pauzy nepřestal Česan udivovat svojí aktivitou. Stačil rozdat několik kartiček se svým podpisem, vyfotit se s přihlížejícími, přijmout pozvání na víkendovou zabijačku a dokonce se stát kmotrem dítěte jednoho z nejvěrnějších fanoušků. Před samotným závěrem zasáhli do hry ještě Vilda a Kotě, výměnou za Sládise a Uftu. V posledních dvou minutách zápasu už tým kapitána Ždímy nepřipustil žádné zaváhání a dotáhl utkání do vítězného konce. Pochvalu tím směřujeme Česanovi za bojovný výkon, Žorbovi za uhlídání jednoho z nejnebezpečnějších hráčů soupeře, celému zbytku týmu za pořádně odvedenou práci, Martinovi Kučabovi za odkroucenou službu pomezního rozhodčího a divákům za projevovanou podporu.