Senohraby B – Kamenice B

Sobota, 30.08.2014

Senohraby B   –   Kamenice B       1:5 (1:2)

V hlavních rolích –  Čermák Franta – Bulan Renda, Švancar Petr, Bílek Martin, Sládek Jarda (60. Plášil Jarda) – Šmolík Honza (45. Bulan Pepa), Toula Michal, Louda Ondra, Beran Karel (60. Štolba Petr) – Kučera Karel, Urban Martin

V minulém příspěvku jsem upozorňoval čtenáře na natáčení devatenáctidílného seriálu s názvem „Cesta na fotbalový trůn,“ jehož premiérový natáčecí den připadl na poslední prázdninovou sobotu. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem divákům, že se ve smluvený čas na hřiště dostavili a pomohli tak vytvořit to pravé fotbalové prostředí. Zároveň musím připojit také omluvu, protože jako představitelé hlavních rolí sami uznáváme, že úvodní epizoda skončila hořkým debaklem. Valná většina senohrabského hereckého souboru se totiž nevyrovnala s předepsanou rolí, podle které měli shodně přispívat k pohledné hře, triumfálně zakončené zaslouženým potleskem od početného obecenstva. Namísto plánovaného příběhu, který měl svým ztvárněním dokonce přebírat charakteristiky hrdinského eposu, se děj zejména ve svém druhém dějství podobal daleko více až k slzám dohánějící tragédii. Na mírnou obranu našeho souboru se sluší uvést, že hostující herecký útvar se odmítl ztotožnit s dohodnutou úlohou odevzdaného mužstva a zcela podle svého pojetí si také upravil průběh následujících 90 minut. Nemohli jsme jednat jinak, než za toto hrubé porušení smlouvy hostům ze zahraniční produkce zakázat v příštích osmnácti dílech na senohrabském hřišti vystupovat!

Vraťme se však k domácím. Držet krok s vnuceným tempem a úrovní hry se nám dařilo přibližně do sedmdesáté minuty, do které jsme drželi sice nepříznivý, avšak stále nadějný stav 1:2. Je pravdou, že jsme už od úvodní klapky tahali za kratší konec, nicméně vidina případné remízy byla ještě před poslední dvacetiminutovkou stále realizovatelná. V té době však přišla rána v podobě třetího gólu do naší sítě, po přibližně dalších deseti minutách se soupeř radoval po čtvrté a jen pár minut před koncem dostal stav utkání definitivní podobu 1:5. Nemají-li i příští díly skončit podobnou herní blamáží, bude nutné si vyjasnit, přeříkat a hlavně pak i následovat literární předlohy od zkušených scénáristů. Za nanejvýš vhodné bude rovněž přestat ignorovat v pracovním týdnu pořádané kamerové zkoušky.

Snad to bylo trémou před zapnutou kamerou nebo snad nepříznivou konstelací hvězd, ale někteří z našich herců zkrátka neměli svůj den. Jiní z členů hereckého souboru si třeba splnili  povinnosti na svém postu, zapomínali však dále přispívat potřebám kolektivní hry. K těm málo představitelům filmových rolí, kteří se skutečně drželi scénářové podoby patřil Kája Kučera, kterého bylo v celém průběhu utkání plné hřiště, a který také zaznamenal náš jediný střelecký úspěch, Petr Švancar, kterému lze přičíst velký podíl na skutečnosti, že brankový výčet soupeře nenarostl do ještě vyšších cifer a Martin Bílek, který z pozice předstopera stíhal plnit jednak své obranné úkoly, a jednak také zakládat naše útočné akce. Přihlášku do soutěže o prestižní filmovou cenu jsme přesto podali jen pro senohrabské publikum, které se nerozprchlo ani přes nepříznivý vývoj zápasu a dál věřilo svému týmu.

Ke smutnému povídání připojím na samotný závěr přesto jednu veselou informaci. Ve čtvrtek 28. srpna oslavil náš novopečený gólman František Čermák šedesáté narozeniny. Za sebe i za všechny ostatní členy týmu přeji oslavenci dostatek zdraví, potřebnou míru štěstí a samozřejmě také co nejvíce vychytaných nul. Netřeba říkat, že k té první se ti budeme už opravdu snažit dopomoci v nedělním utkání v Hrusicích.