Přípravka Votice – Senohraby

Votice – Senohraby  16:1 (9:1)

V So 30.8. sehrála přípravka své první mistrovské utkání v nové sezoně a hlavně v nové soutěži. Z kategorie mladších přípravek jsme přešli do starších a vzhledem k předchozím úspěšným sezonám jsme byli zařazeni do okresního přeboru, tedy do soutěže kterou hrají mužstva s větší základnou nebo s vyšší úrovní hráčů. Je tedy zřejmé, že tato sezona bude zejména o získávání zkušeností a zdokonalování fotbalových dovedností.

Zápas jsme nezačali špatně a první polovina prvního poločasu byla vcelku vyrovnaná a skore 2:0 bylo zásluhou i většího štěstí soupeře, který dal oba goly díky dorážkám. V druhé části prvního poločasu jsme však fyzicky na staršího a fotbalově vyspělého soupeře nestačili a skore narostlo na poločasových 9:1, kdy jedinou branku vstřelil Dominik, který využil chybné rozehrávky soupeřova brankáře a z vlastní poloviny hřiště skoroval.

Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že musíme důsledně obsazovat hráče soupeře a neumožnit mu střílet laciné branky. To se nám zejména v úvodu nedařilo a tak skore narůstalo. V závěrečných minutách jsme měli několi šancí (David Peška),  ale žádná brankou neskončila.

Více než dosažený výsledek nás potěšila hra a nasazení některých hráčů.  Tomík Štolba přestože je nejmladší  ukázal, že v obraně se nezalekne ani o několik let straších kluků a že s nimi vydrží běhat celý zápas. Honza Švancar opět prokázal své brankářské schopnosti a soupeři pěknou řádku brankových příležitostí zlikvidoval. Dominik Svoboda se snažil rozdělovat přihrávky, ale spoluhráči mu moc nepomohli. Pochvalu za výkon zaslouží i ostatní, ale je jasné že máme na čem pracovat.

Sestava: Švancar – Štolba, Kopecký Š. – Svoboda, Kopecký J., Všetula – Hais, Vrba, Peška, Kohout

Branka: Svoboda

Příští utkání:  Sobota 6.9. 11:00 Senohraby – Netvořice. Sraz v 10:15 na hřišti.