Ondřejov B – Senohraby B

Neděle, 24. 08. 2014

 

Ondřejov B  –  Senohraby B    5:0 (0:0)

 

Sestava: Čermák Franta – Brož Honza, Urban Martin, Plášil Jarda, Kučaba Martin – Toula Michal, Bílek Martin, Louda Ondra, Sládek Jarda – Šmolík Honza, Kučera Lukáš

Střídající: Šelicha Vilda, Panták Milan, Průša Zbyněk

 

Stejně jako graf ekonomického vývoje, stejně jako frekvence změn nálad prvorodiček, tak i výkony senohrabského béčka mají tendence růst a, bohužel, také i strmě klesat. Už jen pohled na výsledek napovídá, že se vstup fotbalové rezervy do nové sezony 2014/2015 více podobal pádu na samotné výkonnostní dno, než na navázání úspěšné jarní půlsezóny. Ačkoliv neznám přesné údaje, jsem přesvědčený, že náš počet vyměněných přihrávek, vypracovaných šancí, střel na bránu či naběhaných kilometrů by jistě vykazoval nižší hodnoty, než ty z předposledního jarního střetnutí, kdy se nám postavil mnohem kvalitnější soupeř z Kunic.

 První poločas jsme ještě úspěšně drželi Ondřejovské na uzdě a nenechali je vytvořit si vážnější příležitost, po přestávce jsme se však po obdrženém gólu sesypali jako ten pověstný domeček z karet. Z naší strany se počaly množit individuální akce, kdy se někteří z nás mylně stylizovali do rolí filmových hrdinů, kteří svým samostatným činem zachrání zbytek týmu. Bohužel se právě podobné akce stávaly vítaným krokem pro Ondřejovské, kteří se z valné většiny takto snadno dostávali k balonu. S každým dalším obdrženým gólem nás postupně opouštěly i poslední zbytky odhodlání zvrátit stav utkání v náš prospěch. Proto i dvě krátká písknutí rozhodčího, ohlašující konec utkání, byla tím očekávaným okamžikem, na který jsme se všichni těšili.

 Přestože asi každý z nás tu třetí srpnovou neděli zahrál pod své možnosti, musím pochválit Martina Bílka, Ondru, Vildu Šelichu a nestárnoucího veterána Jardu Plášila, kteří nejvíce hýřili aktivitou a začali odevzdaně chodit po hřišti jako ti úplně poslední z nás.

 Ačkoliv nelze naše úvodní vystoupení hodnotit jinak než jako zasloužený debakl, donutila nás ondřejovská zkušenost snést se zpátky na pevnou zem (dno). Jediná cesta, která z tohoto nelichotivého bodu vede, je cesta směrem vzhůru. Tímto tě, čtenáři, zveme už tuto sobotu na fotbalové hřiště (od 17:00 hod.), kde můžeš zhlédnout premiérovou epizodu devatenáctidílného seriálu s názvem „Cesta na fotbalový trůn.“

-js-

Both comments and pings are currently closed.

Komentovani zakazano