Mukařov B – Senohraby B 3 : 1

Sobota, 12. 04. 2014

Mukařov B  vs  Senohraby B      3:1     (2:1)

Sestava – Kotěšovský (Kotě) – Brož (Žorb), Švancar (Pinďous), Urban (Urbi), Ždímal (Ždíma) – Konečný (Erda), Louda (Kouda), Baštář (Mára), Sládek (Sládis) – Kučera (Básník), Šmolík (Šuplík).

 Střídající – Panták (Pančus)

 Touto cestou bych chtěl v samotném úvodu poděkovat všem dvanácti hráčům za jejich zápasovou přítomnost, starším klukům za zajištění vozového parku, Urbimu za pomoc při sestavování týmu a konečně senohrabským fanouškům za jejich absenci v celém průběhu utkání. Zápas z onoho dvanáctého dubnového odpoledne totiž představoval pohled na opravdovou fotbalovou bídu, proto setrvání domácích diváků na svých místech po celých devadesát minut považuji za heroický projev jejich neskonalé oddanosti. Jedním z momentů, kdy na obou stranách málo pohlednou hru někdo nakrátko přerušil, byl ve třetí minutě Sládis, který využil šance a vypadnutý balon z brankářovy náruče doklepl do otevřené brány. Kamenná tvář a klidné chování novopečeného střelce vyvěrající z pro něj zaběhnuté všednosti právě takových okamžiků, byly přitom v nepochopitelně ostrém kontrastu s očekáváními sázkových kanceláří, které před zápasem odhadovaly možnost vstřelení gólu Jardou Sládkem v poměru 1 : 2 000 000. V on-line sázkách prý dosáhl v 85. minutě kurs na opakování Sládisova střeleckého úspěchu dokonce na stěží vysvětlitelnou hodnotu jedna ku pěti miliardám. To však byla poslední světlá chvíle zmíněného plejera v zápase, potažmo i většiny hráčů celého týmu. Pochvalu zaslouží Pinďous za svou obrannou práci, kdy z pozice stopera mařil soupeřovy šance a Šuplík, který se vytrvale snažil rozbourat pevnou obranu domácího mužstva.

 

Už v desáté minutě přišlo vyrovnání na 1:1, o dvacet minut později nastalo definitivní otočení vývoje celé hry, kdy za Kotěho záda směřoval už druhý balon. Za pro nás nepříznivého stavu 2:1 jsme vstupovali i do druhého dějství celého představení, ve kterém se už alespoň soupeř snažil se svojí hrou něco udělat a dokázal si během celých 45 minut hned několikrát vyměnit přihrávku. Hosté ale zůstali nadále klidní a k podobnému kroku se nenechali za žádnou cenu vyprovokovat. V 70. minutě odešel ze hřiště Básník, kterému se snad podařilo načerpat nové zkušenosti, kterému mu pomohou do dalších střetnutí. Ani s Pančusem na hřišti se tým nedokázal vymanit ze špatné nálady, která skoro každého hráče z mužstva ovládla. Výjimkou byl Kotě, který se v 75. minutě blýskl nádherným zákrokem. Po energickém skoku vytěsnil střelu ze standartní situace z pod břevna do ochranné sítě za bránou. Bohužel, renomé v zápase, které tímto zákrokem korunoval, už po pěti minutách zase ztratil, kdy po nepovedeném vyběhnutí z brány dal šanci zakončit jednomu ze soupeřových útoků. Prohrávali jsme 3:1 a náš zpola potopený koráb už definitivně klesl ke dnu. Posledních deset minut zápasu bylo už opravdovou zkouškou věrnosti přítomných diváků, poté, co se většina hráčů na obou stranách rozhodla dále nehonit a v poklidu dohrát závěrečnou desetiminutovku utkání jen z pouhé povinnosti. Pochválit zde proto musím Koudu a Máru, kteří se ještě snažili vymanit z celkové agónie a pozměnit skóre zápasu. Jejich snahy bohužel nedošly svého naplnění. Protože na všem zlém je něco dobré, zvu diváky na naše příští utkání, která už po výkonu z Mukařova musí nutně mít jen stoupající tendenci. 

Both comments and pings are currently closed.

Komentovani zakazano