Zápasy podzimu 2013 1. – 11. kolo

Mnichovice – Senohraby 2:2 (1:1)

Do Mnichovic jsme jeli, abychom ukázali, že se dokážeme soustředit i na zápasy venku a tedy bez podpory domácího prostředí. Zápasu předcházel dopolední intenzivní déšť a ještě zápas domácího dorostu a proto hřiště nevypadalo zrovna kvalitně. Další specifikou Mnichovického hřiště jsou jeho rozměry. S mírným zpožděním jsme zápas začali a ze začátku jsme měli i více ze hry, bohužel po chybě obrany to byl soupeř, který šel do vedení. Do poloviny jsme ale několikrát ohrozili branku. Díky Kalendovi jsme srovnali a po faulu na Kučeru jsme se dostali i do početní převahy. Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že musíme v početní převaze rychle vstřelit vedoucí gól, tak se taky stalo a Kučera zvýšil na 1:2 . Bohužel pak jsme spoustu šanci neproměnili a naopak po několika prohraných soubojích po sobě dostali gól na 2:2. Pak jsme po zbytečném druhém faulu Fuksy srovnali i počet hráčů na hřišti. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit třetí gól a tak jsme si z Mnichovic přivezli bod.

Kačmáček, Blanický, Fuksa, Synek, Douda, Petřík, Kalenda (79. Beran), Svoboda, Pancíř (62. Kadeřábek), Kučera, Hacmac.

Góly – Kalenda , Svoboda

Senohraby – Kostelec nad Č.L 2:1 (0:0)

Zápas, který pro nás byl důležitý hlavně, proto abychom se chytli a nadechli před těžkým závěrem soutěže, se nám povedl jen výsledkově. Hra byla plná nepřesností, snaha se nedala upřít, ale vůle strhnout zápas a vyhrát nikde. Druhá půle už byla lepší. Starší hráči na sebe brali zodpovědnost přidal se Koza, Háca bojoval a díky bojovnosti u postranní čáry vydoloval míč Píďa pro Kalbase, ten nahrál krásně Pacimu a vedli jsme. Za chvilku po krásném úniku po křídle Háca našel Mílu Svobodu a bylo to 2:0. Kluci se uklidnili začali hrát a až hloupá chyba a gól v naší bráně nás znervózněl. Naštěstí jsme zápas už dotáhli k vítězství.

Kačmáček, Kadeřábek (Blanický),Fuksa, Synek, Vaněk, Dočkal, Kalenda, Svoboda, Pancíř(Beran), Hacmac, Kučera (Kučaba)

Góly – Pancíř, Svoboda

Dobřejovice – Senohraby 5:1 (3:1)

Po první domácí prohře s Mirošovicemi jsme jeli do Dobřejovic. O soupeři jsme věděli, že domácí zápasy vyhrává a střílí doma dost gólů. Ještě jsme před zápasem upozornili na hráče kteří jsou zkušení a tedy zaslouží si právě oni být dobře hlídaní. Nebudu se rozepisovat o zápase, který se nám nepovedl. Totálně propadla obrana, a i když nám Kalbas vrátil v 45 minutě jiskřičku naděje, když snížil na 3:1, druhou půlku jsme bohužel předvedli ten samý špatný výkon jako první. Největší chybu spatřujeme v nezajištěné obraně a z toho, když se stane chyba ve středu pole dostáváme góly z protiútoku. Chyba se stát může, ale nebyla na hřišti z naší strany chuť zabrat za spoluhráče, který ji udělal. Nebyla chuť za cenu, že si nezahraji tak
fotbal, ale obětuji se pro tým a budu bránit a zdvojovat. No nic máme ponaučení a do dalšího zápasu půjdeme se vztyčenou hlavou.

Kačmáček, Vaněk (25 Blanický), Fuksa, Synek, Kadeřábek, Dočkal, Kalenda (55 Kučaba), Kučera, Petřík, Pancíř, Hacmac.

Gól – Kalenda

Senohraby – Mirošovice 0:1 (0:1)

Zápas, který byl o jednom gólu, bohužel pro nás nedopadl dobře, protože jsme byli my, tím mužstvem, které chybovalo a soupeř nás za to potrestal. Musíme si ale přiznat, že soupeř byl lepší fyzicky i fotbalově a asi po zásluze vyhrál. Kluci se snažili, ale prakticky neohrozili gólmana Mirošovic. Hráči Mirošovic byli rychlejší a chtěli víc vyhrát. Snad nás porážka poučí a posadí kluky na zem.

Kačmáček,Kadeřábek (Vaněk), Kučera, Fuksa,Synek, Dočkal , Kalenda , Svoboda , Petřík, Pancíř, Hacmac (Kučaba).

Svojetice – Senohraby 0:1 (0:1)

Na tento zápas jsme lepili sestavu jak se jen dalo a díky pomoci kluků z Béčka jsme mohli zápas alespoň odehrát. A od začátku byla nesehranost znát a jen díky zákrokům Kačmocha jsme měli šanci hrát o výhru, protože chytil 3 čistý góly. Po půl hodině zápasu se hra vyrovnala a díky neohrožené hlavičce Kaká (Kučína) jsme vedli. Druhá půle už byla lepší i díky Kalbasovi, který i přes svalové zranění, vystřídal nemocného Mílu Svobodu. Měli jsme několik šancí a břevno po střele Kučery, ale gól už nepadl a tak si odvážíme zlaté 3 body.

Kačmáček, Vaněk, Vrba, Fuksa, Synek, Blanický (80. Bílek ), Svoboda (45. Kalenda), Dočkal, Kučera, Pancíř (85 Štolba P), Kučaba(45 Hacmac).

Gól – Kučaba

Senohraby – Louňovice B 4:1 (2:0)

Na zápas s velmi těžkým soupeřem jsme se snažili dobře připravit, i tak měl soupeř 15 minut převahu a kluci podnikali rychlé protiútoky a po dvou následných faulech ve vápně nám rozhodčí nabídl penalty, které Koza bezpečně proměnil. Nástup do druhé půle se nám povedl, Kalbas zvýšil a pak ještě Paci hlavou dal už na 4:0. Soupeř po špatné rozehře Kačmocha snížil a miláček tribun Káda nastřelil tyč. Zápas jsme zvládli, za což jsme po prohře v Radošovicích rádi.

Kačmáček, Vaněk, Fuksa, Kučera, Kadeřábek, Dočkal, Kalenda, Svoboda, Petřík, Pancíř (75 Frinta), Kučaba.

Góly – 2x Fuksa, Pancíř, Kalenda

Radošovice – Senohraby 2:0 (1:0)

Na utkání do Radošovic jsem se těšil ale bohužel už před ním nás postihla poměrně velká absence, ať už pro nemoc nebo z jiného důvodu. Už opožděný příchod před utkáním a krátká doba na rozběhání a protažení zavinila, že jsme nezačali v pohodě. Z první akce domácích se kopal rohový kop, z kterého jsme dostali gól a soupeř nás překvapoval neustálím napadáním. Hřiště v Radošovicích bylo rozmoklé a měkké a i to vyhovovalo víc domácím. I přes to jsme si vypracovali šance, které jsme ale bohužel neproměnili. Po začátku druhé půle jsme dostali zase po rychlém protiútoku gól a nevypadalo to s námi dobře. Prostě zápas v Radošovicích se nám nepovedl. Nedá se nic dělat a se zvednutou hlavou jdeme do dalšího zápasu.

Kačmáček, Douda, Synek, Fuksa, Blanický, Kalenda, Svoboda, Petřík, Kučera, Dočkal, Kadeřábek (55. Hacmac).

Senohraby – Březí 6:1 (5:0)

Do zápasu jsme vstoupili dobře a dvěma slepenými góly šli do vedení. Kluci pokračovali v pěkné kombinační hře a soupeř, který hrál důrazně až zákeřně, do poločasu inkasoval potupného bůra. Poločas jako by nám vzal chuť dál makat běhat hrát a hlavně bavit diváky, kterých opět přišlo dost. Místo kombinace přišly sólování a ztráty míče, hra se rozdrobila. I tak nám zápas přinesl 3 body a před zápasem s Radošovicemi nám ukázal mnoho rezerv.

Kačmáček, Kadeřábek, Fuksa, Blanický, Douda, Vaněk, Kalenda, Svoboda, Petřík, Pancíř (Dočkal), Hacmac.

Góly – Petřík, 2x Kalenda, Fuksa, 2x Pancíř.

Sibřina – Senohraby 2:8 (0:2)

Do Sibřiny jsme jeli s respektem z velkého hřiště a z neznámého soupeře, který oba předešlé zápasy nebodoval a na takové soupeře moc zahrát neumíme. Od začátku ale byli naši kluci aktivnější a do čtvrté minuty měli hned tři gólové šance. Nakonec se ale čekání na první branku v síti soupeře protáhlo do 33 minuty (Petřík) a hned za dvě minuty jsme vedení zvýšili na 2:0 (Pancíř). Bohužel opět soupeř dokázal zazlobit dvěma nebezpečnými protiútoky které zachraňoval až Karel Kačmáček. Do druhé půle jsme nastoupili opět rychlým gólem (Kalenda) a zápas byl rozhodnut. I když soupeř snížil z pokutového kopu, který měl být spíš posouzen jako faul na našeho brankáře. Ke konci se potom ještě jednou trefil z protiútoku a po naší chybě, už jsme ho k ničemu nepustili. Vím, že se opakuji ale opravdu je příjemný pohled na lavičky diváků, kde i na zápase venku sedí víc našich fandů než domácích. Za to jim všem patří opravdu velké díky.

Kačmáček, Vaněk, Douda, Blanický, Fuksa, Dočkal, Kalenda, Svoboda, Petřík, Pancíř, Hacmac.

Góly – Petřík, Kalenda, Fuksa, Pancíř, Hacmac.

Senohraby – Říčany B 6:1 (2:1)

Na první mistrovské utkání doma přijelo Říčanské B a první šance na gól měli naši kluci. Bohužel gól na 0:1 jsme po spravedlivém pokutovém kopu dostali my. V tu chvíli se ale nenašel na hřišti jediný z kluků kdo by nevěřil v obrat. Tak se taky stalo a po gólech Martina Fuksy a Fandy Petříka jsme do kabin šli s vedením 2:1. Druhou půli už patřilo hřiště nám a to i přesto, že z protiútoku ještě soupeř zazlobil. Do branky se trefil Míla Svoboda a třikrát Michal Kalenda a bylo rozhodnuto. Rád bych touto cestou poděkoval klukům z Béčka, kteří nám přišli pomoc a to měli po sobotním zápase. Naším přáním je, ale hlavně předvádět pěkný fotbal, na který se chodí zase dívat naši příznivci a fanoušci.

Kačmáček, Vaněk (80. Brož), Douda, Synek, Fuksa, Blanický (50. Dočkal), Kalenda, Svoboda, Petřík, Pancíř (75. Frinta), Hacmac.

Góly – Petřík, Kalenda, Fuksa, Svoboda.

Ondřejov – Senohraby 2:3 (1:2)

První zápas našeho týmu ve vyšší soutěži nás zavedl do Ondřejova a ukázal nám že je to soutěž rychlejší a důraznější. Kluci šli do zápasu takřka bez tréninku a po jednom přáteláku s Pacovem. Zápas jsme začali oproti jarní sestavě oslabeni o M. Konečného, M. Fuksu, D. Krauta, J. Rudišara a T. Dočkala se zraněním nastoupil Tlamča kterému za to velké DÍK,ale i tak kluci začali dobře. Kombinovali a tlačili se do šancí. Ondřejov z ojedinělého brejku šel sice do vedení, ale dobře hrající nová posila F. Petřík vyrovnal a to pár minut před gólem mohl po rohu dát hlavou branku Káda, naneštěstí Pancíř dorážel a sudí pískal správně ofsajd. Vstup do druhého poločasu se nám nepovedl a soupeř vyrovnal z penalty která padla po několika chybách a zaváháních naší obrany a byl nadále lepší. Po zranění Kadi musel jít do hry zraněný Tlamča který vybojoval aut a po jeho rozehrání a centru dal vítězný gól Kalbas. Pak už jsme zápas zuby nehty dobránili a získali velmi cenné 3 body.

Kačmáček, Vaněk, Douda, Synek, Blanický, Kadeřábek (60. Tlamicha), Kalenda, Svoboda, Petřík, Pancíř (90. Hanzl), Hacmac.