Všestary  –  Senohraby B   5:1  (4:0)

Sobota, 24. 05. 2014

Sestava: Průša (Zbynďa) – Brož (Žorb), Urban (Urbi), Plášil (Bonbon), Štolba Jan (Ufta) – Drda Lukáš (Drtič), Bílek (Márty), Louda (Kouda), Sládek (Sládis) – Šelicha (Vilda), Tlamicha (Vyhlídka)

Střídající: Panták (Pančus), Kocourek (Kocour)

V sobotu ve Všestarech tomu byly právě tři týdny, kdy senohrabské béčko vyběhlo k soutěžnímu utkání naposledy. Právě příčinám dlouhé herní pauzy přisuzuji vzniklé nesnáze, které nás od srazu na zápas, až do jeho samotného závěru, neustále provázely. První neklamnou známkou dlouhé absence byla vynucená kontrola snad každého koutu tělocvičny, i v kterých jsme hledali sportovní tašku s hráčskými úbory. Druhou neklamnou známkou bylo naše pojetí hry, s kterým jsme se, minimálně v prvních 45 minutách, ve Všestarech prezentovali. Od samého začátku jsme se orientovali převážně jen na obranu soupeřových výpadů, přenést balon také na druhou polovinu hřiště se nám dařilo jen z málo účelného nakopávání na útočící tandem Vyhlídka, Vilda. Těm se skrze přesilu všestarských obránců nedařilo cestu k bráně vždy úplně proklestit. Naší jedinou větší šanci v prvním dějství hry zaznamenal Drtič, který ale pálil jen vedle branky. Slabý výkon, podepřený ještě navíc minimální chutí do zápasu, to všechno mělo za následek poločasové vedení domácích 4:0. Přesto, větším problémem byla skutečnost, že vůle hráčů senohrabské rezervy stav utkání alespoň vyrovnat, byla v tu chvíli přibližně srovnatelná se zájmem společnosti o volby do Evropského parlamentu. Frustraci dále přiživoval pohled na soupeřova gólmana, který z nečinnosti obrostl za prvních 45 minut od nohou po krk hustou vrstvou mechu s kapradinami.

Na situaci bylo potřeba reagovat. Během přestávky proto došlo k několika změnám v sestavě, kdy Žorb uvolnil své místo Kocourovi, který získal post na levém útoku, za Vildu nastoupil do zápasu Pančus, který měl z pozice stopera dirigovat celou obranu.

Snad odpočinek mezi poločasy nebo snad provedená reorganizace sestavy přispěly k pozvednutí ducha a výkonu celého senohrabského mužstva. K vidění byly přihrávky, nasazení a konečně také šance, které se rodily z pohledně provedených kombinací. V první z nich se ocitl Vyhlídka, který nastřelil tyč. Po něm se do zakončení dostal KOUDA, který ukázkovým padáčkem překonal gólmana. 4:1. Bohužel také soupeř ukázal, že jeho pozice na druhém místě tabulky není náhodná. I přes pozvednutou kvalitu hry hostujícího mužstva dokázal v její obraně nalézt místa, kterých se mu podařilo využít k završení gólového výčtu celého zápasu na 5:1. Před samotným závěrem reportu musím vyzdvihnout moment přibližně z poloviny druhé půle, kdy soupeřovým kapitánem kopanou penaltu Zbynďa bez větších potíží vyrazil do strany a svým následným vyběhnutím z brány zeštíhlil úhel pro možnou soupeřovu dorážku. Ta také skutečně směřovala jen do venkovní strany boční sítě.