Senohraby B – Mukařov B

Senohraby B  –  Mukařov B  4 : 3 (2:1)

Sobota, 23.05.2015

Sestava: Zbyněk Průša – Pepa Bulan (46. Lukáš Kocourek), Honza Štolba (46. Lukáš Hacmac), Martin Urban, Martin Kučaba (C) – Jarda Sládek (46. Kája Beran), Petr Švancar, Honza Moravec, Aleš Kadeřábek – Tomáš Tlamicha, Martin Bílek.

Zatímco minulou neděli hráči senohrabského béčka smutnili nad marným bojem hokejové reprezentace, lojovičtí fotbalisté právě oslavovali výhru nad hostujícím družstvem ze Strančic. Výhru, která Lojovice znovu posunula na „výsluní“ předposledního místa a nás tím uvrhla zpět na dno soutěžní tabulky. Jak jsme si s vhozenou rukavicí poradili, se můžete dozvědět z vůbec prvního „on-line“ přenosu v historii senohrabského fotbalového oddílu.

Vážení diváci, vítejte u on-line přenosu z fotbalového hřiště v Senohrabech. Domácí celek do utkání nastupuje jako poslední, jedenáctý, tým tabulky, s dosavadní bilancí tří výher, čtyř remíz a devíti proher. V modrobílých dresech hrající Mukařovští dosud zvítězili šestkrát. V kombinaci se čtyřmi remízami to hostujícímu mužstvu stačí na sedmé místo. Nad hřištěm V Lipách je zataženo a chvílemi fouká studený vítr. Do výkopu zbývá pět minut a lavičky v sousedství hrací plochy obsadily už přibližně dvě desítky fanoušků.

1.      Sudí Filo právě odstartoval utkání.
9.      První gólová šance zápasu. Mukařovský stoper odhlavičkoval balon „do bezpečí“ za vlastního brankáře. Míč skončil jen pár centimetrů od tyče brankové konstrukce.
14.      1:0! Honza Moravec po krátkém sólu soupeřovou polovinou hřiště vybídl nádhernou nahrávkou MARTINA BÍLKA k otevření skóre zápasu. Právě dnes dvaačtyřicetiletý bomber si nadělil hezký dárek k narozeninám.
19.      1:1! Je vyrovnáno. Po dohrávané akci z rohového kopu se v našem brankovišti ocitl nikým nehlídaný hráč, který přesně mířenou hlavičkou dorovnal stav utkání.
21.      Situace z 9. minuty se znovu opakuje, tentokrát je však po lobu za gólmana ohrožena naše branka. Od vlastního gólu nás zachraňuje tyč Zbyňkovy branky.
29.      2:1! Martin Urban trefuje z ostrého úhlu břevno. Odražený balon putuje k
HONZOVI MORAVCOVI, který jej v pohodě uklízí do poloodkryté branky.
34.      Za protivující se řeči obdržel hráč Mukařova od rozhodčího žlutou kartu.
40-45.      Senohrabští jsou uzamčeni na vlastní polovině. Martin Bílek nervózně přešlapuje na půlící čáře a očekává od bránících spoluhráčů přihrávku. Čas si krátí vytrvalým pořváváním na své soukmenovce.
45.      Arbitr nebude nastavovat další k už právě odehraným 45 minutám. Je poločas.
49.      První vážnější akce druhé půle pochází z mukařovských kopaček. Zbyněk balon v pohodě ukrývá do svých rukavic.
54.      Skvěle se uvádí nový muž na trávníku Lukáš Hacmac. Po dlouhém útěku podél levé autové čáry odcentroval balon na Tomáše Tlamichu, jehož střela končí těsně vedle tyče mukařovské brány.
57.      Standardní situace Mukařova. Nebezpečný balon od domácí střídačky odvrací Moravec do bezpečí.
61.      Gólová šance soupeře. Útočící hráč si proklestil cestu mezi třemi bránícími hráči.
Následná střela, naštěstí, končí metr nad břevnem senohrabské svatyně.
63.      Pokračující tlak soupeře. Rozvíjející se útok ukončí faulem na polovině hřiště Aleš Kadeřábek. Za nedovolený zákrok vidí od rozhodčího žlutou kartu.
65.      Nebezpečná akce hostů. Útočícímu hráči se před brankovištěm nebezpečně vrhá pod nohy Lukáš Kocourek. Mukařovskému záložníkovi se i přesto podařilo ještě nahrát balon na volného spoluhráče, jehož střela je sražena na roh. Ten později odkopává hluboko na soupeřovu polovinu hřiště Martin Kučaba.
69.      Dnešní utkání sleduje 52 diváků.
71.      Za ošklivý faul vidí Martin Bílek žlutou kartu.
72.      Domácím zatrnulo. Balon mířený do spodního rohu naší branky Zbyněk s obtížemi vyráží na roh.
75.      Slibný útok Senohrabských ztroskotal při svém zakončení. Brankář likviduje bez větších nervů.
79.      3:1! Brankář soupeře nepochopitelně vyběhl až na hranici velkého vápna a nabízel se pro vhazovaný aut. Po ztrátě balonu Mukařovských následovala nahrávka na HONZU MORAVCE, který do odkryté branky střílí náš třetí gól.
80.      3:2! Soupeř nepřestává zlobit. Kopnutý roh směřuje na hlavy dvojice tvořené Lukášem Kocourkem a jím hlídaným hráčem. Naneštěstí se autorem gólové hlavičky stává domácí borec.
81.      4:2! Právě dopisuji předcházející situaci, když slyším radostné „góóóól“. Zvedám proto hlavu a v dálce zaregistruji balon v síti hostujícího celku a slavící klubko hráčů, utvořené okolo ALEŠE KADEŘÁBKA.
82.      Po faulu na Honzu Moravce uděluje sudí soupeři žlutou kartu.
85.      4:3! Špatná práce domácích ve vlastním brankovišti. Osamocený hráč Mukařova snižuje na rozdíl jediné branky.
86.      Za nesportovní chování vidí hostující hráč žlutou kartu.
87.      Krevní tlak domácích diváků nebezpečně roste. Soupeřův roh však domácí obránci odkopávají daleko do hřiště.
90.      Rozhodčí opět nenastavuje ani minutu. Je konec. Domácí oslavují vítězství 4:3.

Na zvláštní přání připojuji i momentku z šatny po utkání, kdy si šestadvacetiletý Martin Urban nahlas postěžoval na svůj pokročilý věk a známky projevujícího se ochozeného organismu. Reakcí šedesátiletého Franty Čermáka a dvaačtyřicetiletého Martina Bílka byl nejprve úsměv, posléze doprovozený i „soucitným“ poklepáním si na čelo.

Na závěr bych chtěl poděkovat hráčům áčka, bez nichž by dnešní vítězství nebylo možné. Dále zasílám své uznání divákům, kteří se sešli v tak hojném počtu a dnes dokonce o jednoho účastníka překonali nejnižší návštěvu prvoligového (!) duelu v historii. Za celý tým rovněž připojuji přání všeho nejlepšího Martinu Bílkovi, který v sobotu oslavil své narozeniny.