Senohraby B – Hrusice B

Senohraby B – Hrusice B   2 : 1 (0:0)

Sobota, 18.04.2015

Sestava: Franta Čermák – Honza Štolba, Petr Švancar, Martin Kučaba (C) –  Jarda Sládek, Robert Blanický, Aleš Kadeřábek, Láďa Frinta –  Milan Panták (60. Lukáš Kocourek) (88. Vojta Tomeš), Martin Urban, Martin Bílek.

V sobotu uplynulo přesně 315 dní od doby, kdy se hráči senohrabské fotbalové rezervy  radovali z vítězství naposledy. Vedle odhodlání konečně prolomit černou sérii nám k opětovnému dohledání vlastního sebevědomí  měla pomoci i zvláštní motivační injekce. Duel o prestiž s hrusickým rivalem.

Neskonalá touha a povinnost zvítězit nás donutila k provedení několika změn v sestavě. Tou první byl návrat Milana Pantáka do základní jedenáctky, ve které se známý šutér objevil po půlroční odmlce. Angažování fotbalového univerzála bylo nepochybně krokem správným směrem, protože ať to byl Martin Bílek, Milan Panták, Honza Štolba nebo Petr Švancar, z jejich sobotních výkonů byly patrné stopy bohatých zkušeností, přítomného odhodlání, houževnatosti a bojovnosti. Právě herní vypětí „Husákových dětí“ nasměřovalo béčko k premiérové výhře sezony.

Už o něco méně šťastné byly změny v rozestavení, poté co jsme tradiční model 4-4-2 vyměnili za hru se třemi obránci, čtyřmi záložníky a třemi útočníky. Méně šťastné proto, že ofenzivně poskládáná sestava nenesla potřebné ovoce a my jsme se ve druhém poločase vrátili ke klasickému uspořádání. Důkazem může být skutečnost, že největší šance prvních 45 minut měli záložníci, a to Jarda Sládek (jehož střelu odvrátil z brankové čáry stoper) a Robert Blanický. Až ve 30. minutě se do slibné šance dostal také útočník Martin Bílek. Bohužel jsme se ani z jedné příležitosti branky nedočkali.

Problematická se na jaře jeví nedostatečná spolupráce útoku a zálohy, která byla i tentokrát příčinou naší chabé střelecké produkce. V době od 30. do 82. minuty jsme si prakticky nevytvořili žádnou vážnější gólovou šanci. V celém zápase působila jistým dojmem pouze naše obrana, ze které na sebe největší pozornost strhávali výborně hrající Honza Štolba a Petr Švancar. Těch několik málo výjimek, ve kterých obránci nestačili zastavit útok protivníka, zlikvidoval buď brankář Franta Čermák, některý z vypomáhajících záložníků nebo i tyč brankové konstrukce, jak tomu bylo v 56. minutě. Duel už pomalinku spěl k bezbrankové remíze, když v 82. minutě otevřel Martin Bílek nádhernou střelou skóre zápasu. 1:0. Naneštěstí naše radost z průběžného vedení trvala přibližně jen 180 vteřin, když neméně krásnou ránou z trestného kopu soupeř stav utkání vyrovnal. 1:1. Akci ještě předcházelo potrestání Petra Švancara žlutou kartou, kterou obdržel za předčasné vběhnutí do vymezeného prostoru pro kopání standardní situace. Poslední slovo měla však přeci jen naše sestava. Konkrétně to byl Martin Bílek, který po infarkt nahánějících přihrávkách s Martinem Urbanem podruhé rozvlnil síť branky hostujícího celku a dal tak utkání výslednou podobu 2:1.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem hráčům za předvedené výkony, fanouškům, kteří nás přišli podpořit a také všem těm, kteří nepřestávali ani po dlouhém čekání pochybovat o tom, že se béčko své premiérové výhry v sezoně přeci jen dočká.