Žáci

Směrnice upravující Pravidla her mládeže v soutěžích OFS Benešov

STK a KM OFS Benešov upozorňuje oddíly na důsledné dodržování Pravidel fotbalu malých forem
v utkáních mladších žáků, starší a mladší přípravky řízených OFS Benešov.
Pro utkání mládeže těchto kategorií vydává STK a KM následující směrnici, ve které jsou uvedeny
dílčí změny. Tato směrnice se kromě výše uvedených kategorií týká také kategorie starších žáků 7+1,
kteří svá utkání hrají obdobným způsobem jako mladší žáci, vzhledem k počtu hráčů na hrací ploše.

Směrnice upravující pravidla v soutěži starších žáků 7+1

Hráči: 7+1, Hřiště: 43-50m x 50-70m, Branka: 2x5m (opatřená sítěmi), Doba hry: 2x40m (poločasová
přestávka 10-15 minut), Míč: velikost 5
Pokutové území: 12,5 metrů od brankové čáry směrem do hřiště a 12,5 metrů od brankových tyčí
Pokutová značka: 8 metrů od branky
Pravidlo o ofsajdu: Ofsajd platí mezi brankovou čarou a hranicí pokutového území (12,5 m)
„Malá domů“: Není povolena, brankář nesmí chytit do rukou míč přihraný spoluhráčem
Vhazování: Rukama
Kop od branky: Přes polovinu hřiště je zakázán (nutný dopad míče na vlastní polovině), brankář
nesmí vyvážet míč, rozehrání rukou není omezeno
Volné kopy: Z vlastní poloviny nesmí být nakopnuty směrem na branku do souboje ve skrumáži „na
teč“, ale rozehrány cíleně spoluhráči. Při provádění volných kopů musí být hráči soupeře vzdáleni
nejméně 6 metrů od místa přestupku. Klesne-li počet hráčů trvale pod 6, utkání musí být ukončeno.
V ostatních případech platí Pravidla fotbalu malých forem pro mladší žáky 7+1.

Směrnice upravující pravidla v soutěži mladších žáků 7+1

Doba hry: 2×35 minut (poločasová přestávka 10-15 minut), Pokutové území: 12,5 metrů od
brankové čáry směrem do hřiště a 12,5 metrů od brankových tyčí

Směrnice upravující pravidla v soutěži starší přípravky 5+1

Doba hry: 3×20 minut (poločasová přestávka 5-10 minut), Pokutové území: 8 metrů od brankové
čáry směrem do hřiště a 8 metrů od brankových tyčí
Pokutová značka: 7 metrů od branky
Upozornění: „Malá domů“: Není povolena, při porušení následuje nepřímý volný kop z hranice
pokutového území, výkop přes polovinu hřiště je zakázán (toto pravidlo nelze obejít přihrávkou
brankáře na nejbližšího hráče stojícího v pokutovém území, který následně míč zahrává přes
polovinu hřiště), vhazování pouze rukama
V ostatních případech platí Pravidla fotbalu malých forem pro starší přípravku 5+1.

Směrnice upravující pravidla v soutěži mladší přípravky 4+1

Doba hry: 2×12 minut (poločasová přestávka 5-10 minut), Pokutové území: 8 metrů
od brankové čáry směrem do hřiště a 8 metrů od brankových tyčí
V ostatních případech platí Pravidla fotbalu malých forem pro mladší přípravku 4+1.

Směrnice upravující pravidla v soutěží předpřípravek 3+0 se vydávají samostatně.