Nezničitelné béčko si buduje respekt soupeřů.

(prý velmi časté povzdechnutí Pauline Einsteinové v otázkách nad budoucností syna Alberta)

Postavil jsem nepotopitelnou loď!“

(Thomas Andrews, šéfkonstruktér zaoceánského parníku Titanic krátce před jeho spuštěním na vodu)

béčko na jaře končí!“

(všeobecně zastávaná teze domácích i přespolních občanů v otázkách nad počtem mužstev v senohrabském fotbale).

Stejně jako už tolikrát ve světové historii, i v případě senohrabské fotbalové rezervy nedošly původní vize svého naplnění. Parta lidí okolo bratrů Štolbových, Lukáše Kocourka, Martinů Urbana, Bílka a Kučaby, Aleše Kadeřábka či Tomáše Tlamichy byla už poněkolikáté ochotna kazit si víkendový odpočinek a prodloužit existenci oblíbeného manšaftu o další sezonu.

Tři zápasy, jedno vítězství. Zápasy však provází herní vzestup

Úvodní vystoupení rezervního celku se však zrovna dvakrát nevyvedla. V přátelském utkání, ve kterém se ambiciózní senohrabské jedenáctce postavil soupeř ze Soběhrd, domácí hráči (i přes původní vedení) protivníkovi nakonec podlehli 3:4. I do prvního mistrovského zápasu vstoupili lépe hráči z pod vrcholů Ježova, Altánu a Pelešky. Tři body do tabulky si však připsali domácí Radošovice za výhru 6:4.

Nenaplněnou touhu senohrabských plejerů po premiérových bodech tak za všechny odnesli až hosté ze Světic. Od prvních minut vytvářená herní převaha domácích gradovala ve 12. minutě. Tehdy se Petr Michal, ladnou kličkou, uvolnil od svého protihráče a po pohledně provedeném sólu soupeřovou obranou zakončil své turné přihrávkou na JARDU SLÁDKA. Střela okolo bezmocného gólmana přinesla první branku domácích. 1:0.

Po úvodním gólu tlak černobílých (jaká je kombinace dresů senohrabského mužstva) značně opadl. Vítaným byl proto samostatný výlet kapitána MICHALA KALENDY z 25. minuty, kdy po obdržené přihrávce (na vlastní polovině hřiště) balon dovedl až do branky hostujícího mužstva. 2:0. Ke stejné akci se zkušený středopolař odhodlal i v 38. minutě. Ještě předtím, než svůj nájezd stačil završit vstřelenou brankou, byl nedovoleně zastaven uvnitř velkého vápna. Do role mstitele se tehdy postavil jeden z nejviditelnějších mužů na hřišti, PETR MICHAL, který nařízený pokutový kop proměnil s grácií fotbalové star. 3:0.

Po přestávce došlo v našem týmu ke střídání, ve kterém Aleš Kadeřábek vystřídal na hrotu Lukáše Kocourka. Počínající únava spoluhráčů a malá vůle zakládat útočné akce však učinily z novopečeného forvarda především „sklepávače“ obranou nakopávaných balonů na vysunující se duo Michal Kalenda, Petr Michal. Právě po této kombinaci vznikla v 80. minutě naše další gólová šance, po které sklepnutý balon doputoval k MICHALOVI KALENDOVI. Ten po individuálním výpadu upravil na konečných 4:0.

Chtěl bych tímto poděkovat všem zúčastněným hráčům, že se nedali zlomit nástrahami dalšího tropického odpoledne a přišli utkání odehrát. Zároveň s tím zasíláme gratulace Petrovi Švancarovi a Frantovi Čermákovi, kteří v zápase se Světicemi vychytali svá premiérová čistá konta. V neposlední řadě děkujeme všem divákům, kteří povýšili zápas B mužstva nad přenos z přípravného duelu českých a ruských hokejistů před Světovým pohárem.

Sestava: Petr Švancar (80. Franta Čermák) – Honza Štolba, Martin Urban, Tomáš Tlamicha, Pepa Bulan – Jarda Sládek, Petr Michal, Michal Kalenda, Martin Bílek (80. Honza Kotěšovský) – Lukáš Kocourek (46. Aleš Kadeřábek), Petr Štolba.