Senohraby B  –  Hrusice B    2:1 (1:1)

Sobota, 19. 04. 2014

Sestava: Průša (Zbynďa) – Ždímal (Ždíma), Švancar (Pinďous), Plášil (Bonbon), Brož (Žorb) – Sládek (Sládis), Louda (Kouda), Bílek (Márty), Beran (Česan) – Šmolík (Šuplík), Urban (Urbi)

Střídající: Štolba Jan (Ufta), Kocourek (Kocour)

Na rozdíl od senohrabských fotbalistů se jen málokterý z jejich světově proslulých fotbalových kolegů mohl někdy pochlubit, že zná ten jedinečný pocit vítězství, který mu může nabídnout pouze pravé vesnické derby. Na Bílou sobotu přijela na hřiště V Lipách hrusická fotbalová rezerva, s kterou jsme si pod vidinou případných výčitek z okolí, a především pak z vlastního svědomí, zakazovali prohrát. Už během týdne jsme se proto náležitě připravili, kdy jsme povolali do našeho týmu Uftu, dlouholetého specialistu na hrusický fotbal. Jak prozřetelný krok to byl, se ukázalo během druhého poločasu, ve kterém jsme jeho zkušenosti náležitě ocenili. Slibovaná atraktivita střetnutí přilákala také do hlediště početnou diváckou družinu, jejíž přítomnost ještě více motivovala hráče k parádním výkonům. Navíc se nám ze střídačky dostávalo věcných rad a povzbuzování od Jirky Bardy a Franty Čermáka, kteří svými hřmotnými barytony dokonale suplovali role chybějících trenérů senohrabského béčka.

Po dvaceti minutách vyrovnané hry přišla chvíle dua Šuplík – Žorb. Ten po sérii několika vzájemných přihrávek s Šuplíkem otevřel umístěnou střelou skóre zápasu. 1:0. V oslavě nad svým gólem si zmatený Žorb začal namísto dresu pomalu svlékat své trenýrky. Na svůj omyl byl záhy upozorněn a ve svém konání zavčas zastaven. Radost senohrabského celku z vedoucí branky trvala jen asi deset minut. Po pozdním procitnutí při soupeřově rozehrávce jsme už nedokázali zastavit rozvíjející se útok soupeře a stačili tak jen sklidit oprávněný trest. 1:1. Do poločasu se stav utkání už dále neměnil.

Krátce po začátku druhých 45 minut vystřídal Bonbona na hřišti Ufta, který z pozice pravého útočníka okamžitě začal uskutečňovat své útočné akce. Ty nám zejména pomáhaly v posledních minutách zápasu, kdy Ufta odvrátil hru z naší před soupeřovu bránu. V 63. minutě Česan rozehrál dlouhé sólo velkým vápnem soupeře, které skončilo až v síti hrusické branky. 2:1. Čerstvý střelec si vinou zdravotního problému následně zažádal o střídání. Už společně s Kocourem na pravé straně zálohy jsme se snažili naše vedení ještě navýšit a nepřipustit tak závěrečné drama, které se ale po selhání našich několika slibných šancí stejně konalo. V posledních pěti minutách hry soupeř hrozil šancemi, kdy po herních situacích před naší bránou kopal dva rohy a jednu standartní situaci. Konečného vyrovnání se ale nedočkal. Po Zbynďově práci a Pinďousových odkopech, po kterých balon vždy překonal hned několik časových pásem, se do našich řad vždy na krátko vracel klid. Závěrečné písknutí rozhodčího byl proto jeden z nejpříjemnějších zvuků, které jsme toho dne slyšeli.