Sobota, 22. 03. 2014

Senohraby B  vs.  Ondřejov B     2:1

Sestava: Průša (Zbynďa) – Brož (Žorb), Švancar (Pinďous), Plášil (Bonbón), Ždímal (Ždíma) – Sládek (Sládis), Tlamicha (Vyhlídka), Louda (Kouda), Beran (Česan) – Urban (Urbi), Panták (Pančus).

Začali slibně

V prvním jarním kole se hráči senohrabské rezervy s vervou vypořádali s hned dvěma obtížnými překážkami a snad tak předznamenali výsledkově úspěšnější víkendy, než ty z podzimní části. Prvním úkolem bylo překonat následky tradičního black-outu, který nastává v okamžiku absence otce a syna Kocourkových. S předzápasovými činnostmi (zápis, sodovky, registrace atp.), která jindy s klidem přenecháváme těmto „sparťanským fanatikům,“ jsme se nakonec, jen s jedním problémem, s nadhledem vypořádali (nevyvěsili jsme výsledkovou tabuli, za což se sponzorům omlouváme). S úspěchem jsme navázali i na druhý úkol, kterým nebylo nic menšího, než porazit našeho ondřejovského soupeře. Po přibližně dvaceti minutách z obou stran opatrné hry využil Urbi nedorozumění protivníkovi obrany a v potu tváře doklepl míč do prázdné brány. Svůj gól následně oslavil sérií vítězného křepčení, které sestávalo z ukázkového salta vzad, hvězdy, kotrmelce, 10 sedů lehů, 20 kliků a celé své představení pak zakončil hozením lachtana a jízdě po břiše. Po Urbiho chvilkové resuscitaci se opět mohlo začít s fotbalem, do kterého gól přinesl motivaci pro započetí daleko větší aktivity. Bohužel to byli ondřejovští, jejichž snažení přineslo gól a dočasné vyrovnání. Vedení v zápase jsme strhli zpět na svou stranu ještě před koncem poločasu, kdy Pančus přesným centrem vyslal Urbiho do další šance, kterou jinak sváteční střelec s bravurou proměnil. Po prvních 45 minutách byl stav 2:1, který vydržel až do konce zápasu. V druhé půli stojí za zaznamenání Pančusovo střídání, čímž odcházející borec opět ukončil jednu z řady svých ohlašovaných derniér. Ty, jak všichni doufáme, dosáhnou svého naplnění až s postupem béčka do ČFL, kde už se asi opravdu nebudeme mít od Pančuse co naučit. Na hřiště přibyl Šuplík (Honza Šmolík), který hnal své mužstvo za další brankou. Do zápasu se nám vloudila i bojová vložka, poté co Vyhlídka svedl vyrovnanou zápasnickou partii se svým soupeřem. Krátká šarvátka však přinesla oběma rohovníkům červené karty. Jak jsme se později dozvěděli, rozhodčí utkání, pan Alexandr Bílek, disponuje až pozoruhodným pozorovacím talentem a především pak smyslem pro povinnost, které mohl prokázat v zápisu o utkání. Oběma mlátičkám tak zařídil hned čtyři volné víkendy. Zpátky k zápasu. Tlak, kterému jsme před závěrem utkání čelili, se ještě zvýšil, poté co Bonbónovi nedovolily křečové stahy do nohou v zápase pokračovat. Ofenzivní síle soupeře jsme nakonec odolali a proměnili první jarní zápas ve vítězství.

Poděkování tím směřujeme celé obraně, brankářovi i ofenzivním složkám naší armády, stejně tak i početné divácké kulise, za jejich povzbuzování. Zvláštní poděkování věnujeme i Vildovi Šelichovi, který prokázal daleko větší sepětí s naším týmem než někteří přítomní hráči A mužstva a nabízený praporek nejen, že přijal, ale za postranní čárou celé utkání i bezchybně odřídil.

Sobota, 29. 03. 2014

Velké Popovice B  vs.  Senohraby B    5:1

Sestava: Průša (Zbynďa) – Brož (Žorb), Urban (Urbi), Plášil (Bonbón), Ždímal (Ždíma) – Sládek (Sládis), Bílek (Márty), Baštář (Mára), Beran (Česan) – Louda (Kouda), Frinta (Frinťák).

Po vítězství z úvodního kola po pravdě asi nikdo z nás nečekal, že bychom hned v následujícím duelu mohli očekávat navázání vítězné šňůry. Čekal nás druhý tým tabulky, s kterým jsme se navíc měli poměřit bez několika pilířů naší sestavy (Pinďous, Pančus, Vyhlídka, Petr Štolba či Michal Toula). Vrátili se sice nesmlouvavý bomber Márty, děda Homolka senohrabského fotbalu Mára či noční můra všech pořadatelů a zaměstnanců ČD Lukáš Kocourek (Kocour), ale na dostatečnou herní srovnatelnost to ani přesto nestačilo.

Pokyn rozhodčímu k prvnímu záznamu do svého bločku zavdal kocovinou porouchaný Žorb, který si po čtvrt hodině zažádal o střídání. Nutno dodat, že obdivujeme Žorbovu touhu pomoci týmu, a především, i za tak krátkou dobu projevenou herní kvalitu, která se odrazila ve frustraci rychlonohých popovických nadějí. Už s Kocourem na hřišti jsme čelili nebezpečným výpadům soupeře, které za prvních 45 minut skončily třikrát gólem v naší síti. I z naší strany přicházely šance, avšak bohužel, bez finálního zakončení. Nejblíže gólu byl Kouda, který přibližně v polovině první části nastřelil tyč.

Ve druhé půli jsme si dokázali vytvořit daleko větší tlak, který na soupeřovu obranu vyvíjeli zejména Česan a Kouda. Ten také po Kocourově centru do velkého vápna, následné Mártyho střele do brankáře a odrazem na své kopačky zaznamenal náš jediný zářez. Tím tak definitivně uzavřel gólový výčet celého zápasu na stav 5:1 pro domácí. Zbývající dvě branky jsme obdrželi po nařízené penaltě a samotném úniku jednoho ze soupeřových hráčů na brankáře. Sluší se poděkovat celému týmu, že i za nepříznivého stavu nadále bojovali a snažili se utkání se ctí dohrát. Vyzvednout musíme i individuální výkony, a sice Česana a Koudu za aktivní hru a ještě pak Jardu Plášila, jednoho z nejstarších mužů na hřišti, který za celou hru naběhal více kilometrů, než někteří, jednou tak mladší, fotbaloví borci.